5 Adımda Evinizi Bahara Hazırlayın

back yard with outdoor seating and barbecue with family. beautiful house

Bahar, evinizdeki dağınıklığı ortadan kaldırmak ve yeni bir başlangıç ​​yapmak için harika bir zaman olabilir. Evinizi bahara hazırlamanın birçok farklı yolu vardır ve bunlardan bazılarını sizler için derledik.

Derinlemesine Bir Temizlik Yapın

Bahar, evinizi düzene sokmak ve temizlemek için ideal bir zamandır. Temizliğe yapabildiğiniz kadar çok şeyden kurtularak başlayın. Yıpranmış eski koltuklardan, aslında hiç kullanmadığınız mutfak aletlerine kadar, birçok eşyayı ayırın. Ayırma işlemi bittikten sonra ise evinizi baştan aşağı temizlemeniz bahara hazır olduğunuzu gösterir. Baharla beraber evinizi aydınlatan güneş ışığı tozu ve kiri daha belirgin şekilde gösterebilir. Sadece rutin temizlik değil, dolap içleri ya da süpürgelikler gibi birçok alanı temizleyerek evinizin hazır hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Ferahlığa Odaklanın

Çoğu kişinin evinde aradığı en büyük şeylerden biri ferahlık duygusudur. Her mevsimde, yaşam alanınız açık ve havadar hissettirmelidir. Bu hissi elde etmenin anahtarlarından biri de mobilyalarınızı doğru şekilde düzenlemektir. Doğru yerleştirme ve boş alanlar burada devreye giriyor.
Her oda için, ne kadar özgürce hareket edebileceğinizi düşünün. Oturma odası en sık vakit geçirilen alandır ve burada ferahlık sunacak boş alanlar bırakmak önemlidir. Zeminde çok az boşluk varsa duvarlarınıza raflar monte etmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede çiçek, kitaplar ya da süs objeleri de dahil olmak üzere birçok eşyayı zeminden uzaklaştırabilirsiniz.

Bahar Dokunuşları Ekleyin

Baharın gelişini evinizde de hissetmek istiyorsanız, bazı dokunuşlar yapmanız gerekebilir. Öncelikle duvarlardan başlayın. Eğer uzun süredir boya yapmadıysanız, bu sizin için iyi bir fırsat olabilir. Baharın renklerini yansıtan doğal tonlar deneyebilirsiniz. Evinizin yeni rengini koltuk yastıklarıyla ya da yeşil yapraklı salon bitkileriyle dengeleyebilirsiniz.

Evin Dışını Temiz Tutun

Evin içini temizlemeye ve düzenli hale getirmeye ek olarak, evin dışarıdan da güzel görünmesini sağlamanız gerekir. Evin dış kullanım alanlarının, bu alandaki çöplerin, dağınık yabani otların ve yaprakların temizlenmesini gerekebilir. Eğer bir balkonunuz varsa, burayı da bahara hazırlamaktan çekinmeyin. Toprağı değişmesi gereken bitkilerinizi bir araya toplayın ve güzel saksılara yeniden ekin.

Gerekli Onarımları Yapın

Evinizi bahara hazırlarken gerekli onarımları yaparak, ileride sorun çıkarması muhtemel durumları da ortadan kaldırabilirsiniz. Sıhhi tesisat, küf oluşumu, klima bakımı ya da yerinden gevşemiş kapı kolları gibi birçok farklı konuda onarım yapabilirsiniz. Tüm bunları yapmadan önce evi baştan aşağı gezip sorunlu alanları not almanız işinizi kolaylaştırabilir.

Bunları da beğenebilirsin