Burçların Sevdiği Kokular: Hangi Burç Hangi Kokuyu Sever?

Kokuların öyle güçleri vardır ki, zamanı kolayca geri çevirebilir ve anılara dalmanızı sağlayabilirler. Bazı parfümleri sürdüğünüzde, ruhunuza yayılan dinginliği gerçek anlamda ifade etmek zor olabilir. Ama gün boyunca kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan aynı duygudur. Bu nedenle, doğru kokuyu seçmek gerçekten gereklidir. Kişiliğinizi doğru bir şekilde sergileyebilecek mükemmel parfümleri seçmek göz biraz zahmetli bir görev olabilir. ancak burçların sevdiği kokular sayesinde seçiminizi daha kolay hale getirmek mümkündür.

Hangi Burç Hangi Kokuyu Sever?

Koç: Narenciye ile karıştırılan çiçek kokuları, Güneş’ten güç alan çekiciliğinizi mükemmel bir şekilde tamamlar. Kişiliğinizi geliştirmek için narenciye kokuları vanilya ve karabiber ile de karıştırılabilir. Neroli, tütsü, karabiber ve karanfil notalarını seçmek, Koç enerjisini vurgulayabilir ve agresif yapınızı yumuşatabilir.

Boğa: Toprak kokulu parfümler size çok yakışacaktır. Bu nedenle, hafif odunsu kokular, sandal ağacı ve biraz baharat size çekici gelebilir. Temel notası gül olan bir parfüm de tercih edebilirsiniz. Gülün yanı sıra hanımeli, elma, meşe yosunu ve manolya da ekleyebilirsiniz.

İkizler: Oyuncu ve meraklısınız ve dolayısıyla Bergamot gibi bir kokuya sahip olabilirsiniz. Bu, moralinizi yükseltebilecek ve sinirleri sakinleştirebilecek aromadır. İkizler bazen kaprisli ve karamsar olabildiğinden, lavanta, nane ve limon otu gibi kokular bu kişilik yönlerinin her ikisini de canlandırır.

Yengeç: Yengeçler, doğal formda çiçeksi ve tatlı-romantik kokuları severler. Bu kokular sizin anaç doğanızı yansıtır ve var olma duygunuzu geliştirir. Parfümleriniz yasemin, papatya, zambak, limon ve beyaz gül notaları içerebilir. Bunlar doğası gereği besleyicidir ve ruh hali değişimlerinizi frenlemeye yardımcı olur.

Aslan: Ihlamur veya narenciye, biberiye, yasemin ve ardıç parfüm seçiminizde şans vermeniz gereken kokulardır. Bunlar sizin gibi sıcak ve eğlenceli, ayrıca kendinizi biraz tembel hissettiğinizde motivasyon sağlayabilecek kokulardır.

Başak: Mükemmeliyetçi bir Başaksanız, yeni fikirleri düşünürken derinlere inmeyi seversiniz. Vanilyayı temel nota veya güzel bir taze narenciye tabanı olarak tercih edebilirsiniz. Öte yandan adaçayı, doğal Başak eğilimlerinizi yatıştırmak için büyüleyici bir koku olabilir. Aynı zamanda rezene, sizi enerjik tutmak için aromatik bir koku olarak tercih edilebilir.

Terazi: Teraziler, genellikle eşsiz kokuları tercih eden arkadaş canlısı ve uyumlu insanlardır. Sizi büyük ölçüde tamamlayan kokular arasında sandal ağacı, çiçek ve şehvetli alt tonlar bulunur. Bunlar, zarif ve şık yönünüzü yansıtacaktır.

Akrep: Çikolata, karabiber, nilüfer ve zarif çiçeksi koku notalarını tercih edebilirsiniz. Bu egzotik kokular ifadenizi tanımlayacak ve gizemli kişiliğinize çok yakışacak. Manyetik kişiliğinizi baştan çıkarabilecek başka bir bitki de sümbüldür.

Yay: Siz bir ateş burcusunuz ve bu nedenle seçeceğiniz kokular zencefil, safran, tarçın olabilir. Öte yandan karanfil, funda ve karahindiba gibi çiçeksi kokuları da tercih edebilirsiniz. Macera ve eğlenceye olan sevginiz asla azalmazken, narenciye ve odunsu notalar ruhunuzu canlandıracaktır.

Oğlak: Hedef odaklı Oğlaklar, sandal ağacı gibi odunsu kokuları tercih edebilirler. Tarihi öneme sahip şeylere değer veriyorsunuz ve bu nedenle eski bir esans taşıyan parfümler size uygundur. Yaratıcı yönünüzü canlandırmaya yardımcı olacak mimoza, güve otu ve mür gibi koku notalarını denemenizi öneririz.

Kova: İnsancıl ve doğayı seven Kovalar, parfüm seçerken seçici davranabilirler. Meyvemsi, portakal çiçeği ve sandal ağacı gibi çevre dostu kokuları mutlaka tercih edebilirsiniz. Paçuli de sizin kadar egzantrik olduğu için bir başka güzel kokudur. Lavanta, sedir, vanilya ve oryantal aromalar cildinize şaşırtıcı bir şekilde uyum sağlayacak doğru kokular olacaktır.

Balık: Okyanus tutkunu balıklar meyvemsi ve okyanus kokularını daha çok tercih etmelidir. Okyanusun suyu kadar romantik ve derinsiniz ve bu nedenle nilüfer, akua ve beyaz orkide notalarının bulunduğu parfümleri seçebilirsiniz.

Erkeklerin Burçlarına Göre Sevdiği Kokular Nelerdir?

Her burcun sevdiği kokular birbirinden farklı olsa da, erkekler için tercih edilmesi gereken bazı koku türleri şu şekildedir:

Koç burcu erkekleri cesur yapılarıyla dikkat çekmektedir ve bu nedenle daha çok baharatsı kokuları severler.

Boğa erkekleri güçlü, istikrarlı ve güvenilir yapılarıyla dikkat çektiğinden, meyve ve bitki notalarını içeren kokular onlara oldukça uygundur. Aynı zamanda odunsu kokular da ideal seçim olacaktır.

İkizler burcu erkekleri her zaman yeni şeyler deneyimlemeyi sevdiğinden, her koku onlara uygun olabilir. Ancak özellikle narenciye kokuları, onlar için imza kokular arasındadır.

Yengeç erkekleri sempatik kişilikleriyle dikkat çekmektedir. Tercih edecekleri kokular mutlaka tazelik hissi sunmalıdır. Bu nedenle misk ya da bergamot kokuları onlar için idealdir.

Aslan burcu erkekleri her zaman çekim merkezi olduklarından, sevdikleri kokular da bir o kadar çarpıcıdır. Aslan erkekleri meşe, kehribar ve odunsu kokulara yönelmelidir.

Bu yazı ilginizi çekebilir

Permakültür Nedir? 

Başak burcu erkeği her zaman titiz ve dikkatli olduğu kadar, ne istediğini de bilir. Bu nedenle sedir yaprağı, kakule ve greyfurt notalarını içeren parfümler tam onlara göredir.

Terazi erkeği sosyal yapısıyla tanındığından, her zaman görüşünüşe çok dikkat eder. Konu koku seçmeye geldiğinde ise; limon, kişniş, paçuli ve sedir ağacı onlar için mükemmel kokulardandır.

Akrep burcu erkekleri cesaretleriyle her türlü engeli aşabilir. Sevdikleri kokular arasında ise; odunsu kokular, paçuli ve narenciye kokuları yer alır.

Yay burcu erkeği mükemmel bir mizahi anlayışa sahip olduğundan, sevdiği kokular da bir o kadar maceracıdır. Okyanusu andıran kokular ve odunsu amber kokusu onlar için idealdir.

İnatçı yapılarıyla dikkat çeken Oğlak erkekleri için en ideal kokular arasında nane, limon çiçeği ve vetiver yer alır.

Kova erkekleri zeki yapılarıyla dikkat çeker ve daha çok zarif kokuları tercih ederler. Bergamot, ananas, sandal ağacı ve lavanta kokuları en sevdikleri kokular arasındadır.

Balık burcu erkeği her zaman romantiktir ve mandalina, tarhun, kişniş, safran ve nilüfer kokuları onlar için en doğru seçimdir.

Kadınların Burçlarına Göre Sevdiği Kokular Nelerdir?

Kadınların burçlarına göre en çok sevdiği kokular şu şekildedir:

Koç burcu kadınları cesur ve iddialı ateş burcu olarak dikkat çekmektedir. Tarçın gibi baharatlı notalar içeren kokuları tercih etmelidir. 

Boğa burcu en iyi giyinen burçlardan biridir ve buna uygun sofistike bir imza kokusuna ihtiyaç duyar. Bu nedenle topraksı, badem ve vanilya kokuları Boğa kadınları için idealdir.

İkizler kadınları üst notalarında vadi zambağı kokusunun bulunduğu bir parfüme yatırım yapmak isteyebilir. 

Yengeç burcu kadınları iştahlarını açan ve karamsar doğalarını neşelendiren kokulara çekilir. Bu nedenle çikolata, kahve ve karamel gibi gurme kokular da bu amaca uygundur.

Aslan kadınları eğlenceli ve dikkat çekici kişiliğine uygun hafif ve neşeli bir kokuya ihtiyaç duyar. Portakal, mandalina ve hatta greyfurt gibi kokular, Aslan burcu kadınları için en doğru seçimler arasındadır.

Başak burcu kadınları taze ve doğal kokan sade kokuları tercih ediyor. Başak kadını çam kokusunu çok sever.

Terazi kadınları romantik kokulara ihtiyaç duyar ve bu nedenle imza kokuları güldür. Gül kokusu, Terazi kadınının duygusal çekim enerjisini canlandırmasına yardımcı olur. 

Akrep burcu kadınları, yasemin kokusunu tercih etmelidir. Güç, zenginlik, gizem ve dönüşümle ilişkili bir burç olarak, yasemin Akrep burcunda doğanlara hitap ediyor.

Yay burcu kadınları okaliptüs gibi bir koku tercih etmelidir. Yay, felsefe, maneviyat ve şifa ile ilişkili bir burç olduğundan Okaliptüs kokusuyla ilişkilendirilir.

Oğlak kadınlarının imza kokusu vanilyadır. Bu burçta doğanlar gösterişten uzak, güvenilir ve çalışkandır. Vanilya kokusuna bu nedenle çekilirler.

Kova burcu kadınları yenilikçi ve zeki olmalarıyla dikkat çekerler. Karanfil gibi keskin, güçlü ve yoğun kokular onlar için mükemmeldir.

Balık kadınları duygularıyla temas halindedir ve son derece sezgiseldir, bu da kişiliklerinin lavanta gibi sakinleştirici bir koku ile güzel bir şekilde eşleştiği anlamına gelir.

Bunları da beğenebilirsin