Yazlık Ev Almak İçin Türkiye’deki En İyi Lokasyonlar

Artık tatillerinizi kendi yazlığınızda keyif çatarak geçirmek istiyorsunuz. Birikiminizi yaptınız ve geriye yalnızca yazlığı seçmek kalıyor, işte bu noktada vermeniz gereken en önemli karar yazlık lokasyonu olacak. Türkiye bu konuda çokça seçenek sunuyor. Elbette bu seçenekler arasında konumu en merkezi olanı da var fiyatı en uygun olanı da. Sizin fikrinizdeki tatil anlayışına uygun ve ekonominize zarar vermeyecek tatil beldesini seçip yazlık ev satın almak için araştırmalarınızı doğru yapmalısınız. Sizler için yazlık ev almaya en uygun bazı lokasyonları listeledik.

İğneada

Trakyanın Karadeniz sahilindeki İğneada yirmi iki kilometrelik bir plaja sahip. Kırklareli’ne bağlı bu güzide belde yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri. Avrupa’nın en geniş longoz ormanına sahip İğneada orman turları, denizi ve sakin hayatı ile sizleri hemen içine çekebilir. Istranca Dağları’nın muazzam manzarası da cabası. İğneada’da yazlık fiyatları oldukça makul, kesinlikle listenize ekleyip ziyaret edilmeyi hakkediyor.

Amasra

Batı Karadeniz’in en hoş tatil lokasyonlarından biri Amasra. Bölgenin dağlık yapısı müthiş bir manzarayı da beraberinde getiriyor. Yoğun yeşil ile denizin ve göğün mavisinin buluştuğu bu nokta doğa yürüyüşleri yapmak isteyenler için birebir. Harika balık mahsulleri ile meşhur Amasra yazlık satın almak için çok uygun bir yer. Yakınlardaki plajları ile deniz turizmi adına da bolca insanın tercihi olan bu güzel beldeyi mutlaka dikkate almalısınız.

Ayvalık

Ege kıyısında akla gelen ilk tatil beldelerinden olan Ayvalık hem turistlere hem de bizlere hoş bir deneyim vadediyor. Doğası ile insanı baştan çıkaran Ayvalık’ta yazlık almak için birebir. Hem isteyene sınırsız eğlence imkanları hem de dileyene rahatlama ve kafasını dinleme şansı sunan bu güzel yeri kesinlikle görmelisiniz. Küçüklü büyüklü yirmi iki adaya bakan, yeşil doğası ile oksijen zengini Ayvalık tüm yıl boyunca keyfi çıkarılabilecek bir belde.

Kuşadası

Türkiye’nin en eski yerleşimlerinden birinin Kuşadası’nda olmasının bir sebebi vardır elbette, değil mi? Denizin kara ile buluştuğu en güzel noktalardan biri olan Kuşadası çok uzun yıllardır yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisine sahip. Kumsalları, eğlence mekanları ve diğer meşhur tatil lokasyonlarına yakınlığı ile Kuşadası maddi gücünüz yetiyorsa mutlaka değerlendirmeniz gereken bir yer.

Datça

Muğla’nın tatil dendiği zaman akla gelen ilk beldelerinden biri de Datça. Ege ve Akdeniz’in birbirine karıştığı noktada müthiş bir tatil deneyimi sizleri bekliyor. Datça hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak yeri ve yalnız Türkiye’de değil Dünya’da meşhur. Yazlık fiyatları ortalamanın üstünde olabilir. Birikimleriniz yeterliyse ve dünyanın tatil merkezlerinden birinde yazlığınızı almak istiyorsanız Datça’yı muhakkak değerlendirmelisiniz.

Akyaka

Gökova körfezinin tam ucunda sakin bir balıkçı kasabası olarak ortaya çıkmış Akyaka Marmaris ile Muğla’nın ortasında mutlaka gezip görmeniz ve değerlendirmeniz gereken bir yer. Yalnız doğal güzellikleri ile değil tarihi kalıntılarıyla da insanların ilgisini çeken Akyaka yazlık satın almak için çok uygun bir yer. Burada yazlığınızı alıp dilediğinizde tatillerinizi çevredeki diğer tatil beldelerine ziyaretler yaparak renklendirebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin