Kredini çektiysen ya da çekmeyi planlıyorsan, hemen sunduğumuz hesaplama araçlarına göz at!

Masraflarını gör, gelir-gider dengeni ayarla. Üstelik kredi notun da sadece bir tık uzağında!
Kredi Notumu Hesapla

Kredi çekmeden önce Findeks kredi notunu hesapla.

Hemen Dene
Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Gelir ve gider durumuna göre ne kadar kredi çekebileceğini öğren.

Hemen Dene
Kredi Dosya Masrafım Ne Kadar?

Çekilecek kredi tutarına göre çıkacak toplam dosya masrafını öğren.

Hemen Dene
Alacağım ev için yaptığım araştırmalarda hem konut, hem de kredi konusunda aradığım her şeyi kolayca burada buldum. İşimi kolaylaştırdığınız için teşekkür ederim.
Sabri ÖlmezMemur

Kredi Hayat Sigortanı bankadan almak zorunda değilsin.

%40’a varan avantajlı fiyatları kolayca yakala!

Kredi çekmeden önce neleri hesaplamak gerekir?

Kredi hesaplama araçları sayesinde kredi çekerken karşılaşabileceğin tüm masrafları kolaylıkla hesaplayabilirsin. Kredi çekmek bir olay, Kredi Asistanı sayesinde çok kolay!

 

Kredi Dosya Masrafı

Kredi Dosya Masrafı, alınan borç tutarı üzerinden hesaplanan masraf kalemidir. Konut, Araç ve İhtiyaç Kredisi dosya masrafı tutarları farklıdır. Tutarın bu üç kredi türüne göre ayrışmasının sebebi farklı yüzdeler üzerinden hesaplama yapılması değildir. Konut Kredisi, Araç veya İhtiyaç Kredisine göre daha yüksek tutarda olacağından, kredi tutarının binde 5’i alınarak hesaplama yapıldığında sonuç Araç Kredisi veya İhtiyaç Kredisi’ne göre daha yüksek çıkacaktır. Bankalardan veya finansal kuruluşlardan kredi çekmeyi planlayanlar, kredi işlemlerine başlamadan önce hesaplama aracımızı kullanarak ne kadarlık dosya masrafı ödemesi yapacaklarını öğrenebilirler.

 

Findeks Kredi Notu

Findeks Kredi Notu neye göre belirlenir? Finansal geçmiş, ödeme alışkanlıkları, kredi kullanma sıklığı ve mevcut borç durumu gibi faktörler göz önüne alınarak hesaplanan Findeks Kredi Notu, kredi çekecek kişinin gelecek 12 ay içerisinde kredi borcunu ödeme olasılığının öğrenilmesini sağlar. Bankalar veya finansal kuruluşlar, Findeks Kredi Notu sayesinde kredi verip vermeyeceklerine ve çekilebilecek kredinin miktarına karar verir. Tabii çekilebilecek kredi tutarının belirlenmesi için tek önemli faktör Findeks Kredi Notu değildir. Örneğin Konut Kredisi çekmeyi planlayan kişinin öncelikle satın alacağı evi bir uzmana göstermesi ve evin potansiyel değerine göre kredi tutarının belirlenmesini beklemesi gerekmektedir.

 

Kredi Hayat Sigortası

Kredi Hayat Sigortası, bireysel kredi kullanan kişilerin kredi borcunu vefat ve seçimli maluliyet teminatı ile güvence altına alan sigorta türüdür. Kredi Dosya Masrafı gibi Kredi Hayat Sigortası da alınan borç tutarının üzerine eklenir. Kredi Hayat Sigortası yaptırırken nelere dikkat edilmelidir? En doğrusu, detaylı risk analizi yaptıktan sonra poliçe oluşturan şirketlerden birinin seçilmesi ve Kredi Hayat Sigortası teklifi alınmasıdır. Tüm riskler detaylı bir şekilde değerlendirdikten sonra sigorta yapıldığı için poliçede belirlenen şartların sağlanması durumunda teminatların karşılığı tam olarak alınabilmektedir. %40’a varan avantaj sağlayan Olayın Kolayı Kredi Hayat Sigortası’nı satın alarak kredi borcunuzu güvence altına alabilirsiniz.

 

Gelire Göre İdeal Kredi Tutarı

Bir diğer önemli konu ise çekilecek kredinin tutarına karar vermektir. Findeks Kredi Notu, bankaların veya finansal kuruluşların size vereceği borcun miktarını belirliyor ancak kişilerin de mevcut gelir durumlarına gerçekçi bir bakış atması çok önemlidir. Düzenli gerçekleştirilen ödemeler, harcamalar ve kazanç göz önüne alındıktan sonra çekilecek kredinin tutarına karar verilmelidir. Tüm detayları düşünmeye başlamadan önce Kredi Asistanı’nda yer alan Gelire Göre İdeal Kredi Tutarı hesaplama aracı kullanılarak karar verme süreci daha da kolaylaştırılabilir.