Rakamlarla Aegon’un Dünya’daki Büyüklüğü

Hayat sigortası, emeklilik ve fon yönetimi alanlarında dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından olan Hollanda merkezli Aegon Grup, kurulmuş olduğu 1844 yılından bu yana hizmet verdiği alanlarda uluslararası başarılara hizmet atıyor.

Aegon, bugün 20’den fazla ülkede 26 milyonu aşkın müşterilerinin finansal geleceklerini güvence altına almalarına yardımcı oluyor. Hisseleri Amsterdam ve New York borsalarında işlem gören Aegon Grup, 29.000’den fazla çalışanı ile uluslararası arenada gücünü ve güvenilirliğini her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Aegon’un geri dönük olarak paylaştığı son 5 yıllık geçmişi, şirketin toplam varlık değeri konusunda net şekilde bilgi vermektedir.  (Daha detaylı inceleme için tıklayın) Buna göre 2016 senesinde şirketin toplam varlık değeri 425 Milyar Euro’yu bulmuştur.

 

2017 Senesinde Aegon Neler Yaptı?

Aşağıdaki son rakamlar ise Aegon’un uluslararası anlamda 2017 senesinde gerçekleştirdiği tüm rakamları gözler önüne sermektedir.

Buna 2017 senesinde uluslararası olarak Aegon şu rakamlara ulaştı:

• 3.9 Milyar Avro satış gerçekleştirildi.
• 34.9 Milyar Avro brüt mevduat sağlandı.
• 525 Milyon Avro brüt kar açıklandı.
• 986 Milyon Avro net gelir elde edildi.

Aegon’un tüm uluslararası organizasyonlarında bu büyüme rakamlarını elde etmesini sağlayan 4 ana madde ise şu şekilde özetlenebilir:

– İleri Düzeyde Müşteri Sadakatı
– Yetkin ve Yetkili Çalışanlar
– Kusursuz Operasyonel Etkinlik
– İdeal Kaynak Yönetimi

Bunları da beğenebilirsin